Цікава географія

     Читайте, дивуйтесь і несіть знання на урок. Як добре багато знати, і дивувати всіх своєю ерудицією! Той хто багато знає, завжди в центрі уваги. Вражайте всіх цікавими фактами.

Прапор Землі
Прапор Землі не є офіційним символом чогось (бо офіційно не існує всепланетного уряду). Він являє собою фотографію планети з космосу (нині використовують знімок, зроблений астронавтами Аполлона-17 дорогою до Місяця) на темно-синьому тлі. Традиційно Прапор пов'язаний з Днем Землі і багатьма іншими природоохоронними, миротворчими та громадянськими міжнародними заходами.
Цікаві закони США
Цікавинки про Україну
1. Найвища гора України — Говерла в Українських Карпатах в Полонино-Чорногорському масиві, в межах Закарпатської області; її висота 2061 м над рівнем моря.
2. Найбільше плоскогір'я в Україні знаходиться в Карпатах на висоті1758 м над рівнем моря. Це пласка вершина гори Паляниця у їхній східній частині —Чивчинських горах.
3. Найбільшою низовиною є Полісся Українське, що займає крайню північно-західну та північну території України і є складовою частиною великої Поліської низовини, яка на півночі поєднується з Білоруським Поліссям. На Заході Українське Полісся складається з найбільш заболоченої його частини — Волинського та Рівненського Полісся. Висоти даного регіону не перевищують 150-200 м.
4. Найбільшим морем, що омиває Україну, є Чорне море, яке має площу близько 420 тис. кв. км. Північна частина моря, яка омиває береги України, внаслідок невеликих глибин (80-120 м) та отримання у літній період теплих річкових вод краще прогрівається, а тому північне узбережжя моря найбільш заселене. У Чорне море впадають ріки Дунай, Дніпро, Дністер, Південний Буг.
5. Найбільша затока поблизу берегів України — Таганрозька. Довжина її 150 км, ширина біля входу 31 км, пересічна глибина 5 м.
6. Найбільшим островом, що належить Україні, є Джарилгач — острів у Каркінітській затоці Чорного моря. Довжина його близько 40 км. Він складений із піщаних порід; входить до складу Херсонської області.
7. Найвіддаленішою географічною точкою території України є острів Зміїний, або Фідонісі, який знаходиться у північно-західній частині Чорного моря, за 37 км від Кілійського гирла Дунаю. Його площа — 1,5 кв. км; належить до Одеської області.
8. Найбільший півострів в Україні — Кримський, площею 25,5 тис. кв. км. Омивається Чорним та Азовським морями. На півночі сполучається з материком Перекопським перешийком. Більша (рівнинна) частина півострова зайнята Причорноморською низовиною, на півдні підносяться Кримські гори.
 9. Найбільша коса, тобто вузька намивна смуга суходолу, одним кінцем сполучена з материком, — Арабатська стрілка довжиною 115 км.
 10. Найбільшою річкою України є Дніпро. Із загальної довжини 2201 км на Україну припадає 981 км. Це третя за довжиною і площею басейну річка Європи (після Волги і Дунаю). Бере початок з болота Аксеннінський Мох на південних схилах Валдайської височини, впадає у Дніпровський лиман Чорного моря. Її басейн займає 65% площі України.
11. Найбільшим озером в Україні є Ялпуг (Ялпух) у заплаві Дунаю, в Одеській області. Довжина його 39 км, ширина до 5 км, пересічна глибина 2 м, а площа 149 кв. км. Живиться озеро переважно за рахунок паводкових вод Дунаю та річок Ялпуг і Карасулак.
Найглибшим озером в Україні є Свитязь в басейні Бугу. Це одне з Шатських озер на Волині. Довжина його9,3 км, ширина 8,0 км, площа 24,2 кв. км, максимальна глибина 58,4 км.
 12. Найбільша штучна водойма, тобто водосховище, якщо йдеться про площу водного дзеркала, — Кременчуцьке, у середній течії Дніпра 2252 кв. км. Довжина 149 км, ширина до 28 км, об'єм води 13,5 куб. км.
 13. Найбільший водоспад в Україні — Учансу. Вода падає майже прямовисно з виступу Головного пасма Кримських гір з висоти 98,5 м, навесні стік значно збільшується, а влітку водоспад майже пересихає. Навколо Учансу — заповідний ліс з кримської сосни, вічнозелених чагарників.
 14. Найдовша печера в Україні — Оптимістична, що знаходиться в гіпсах Поділля (Тернопільська область). В ній розвідано і закартографовано 175 км ходів на глибині 20 м. Це одна з найдовших печер у світі. Поруч, теж в Тернопільській області, розташована друга за довжиною печера Озерна, довжина її лабіринту 114 км.
15. Найдавніший землетрус на території сучасної України, про який збереглися дані, датований 63 роком до н.е. і дістав назву Пантікапейського. «В той час, як Мітридат справляв на Боспорі свято Церери, раптом стався такий сильний землетрус, що, кажуть, за ним почалися страшні зруйнування міст і полів»,—свідчить давнє джерело. За даними розкопок можна припустити одночасні характерні пошкодження кам'яних будівель в таких населених пунктах: Пантікапей (на території сучасної Керчі), Німфей, Кітей, Пормфій.
 16. Перші законодавчі акти про охорону природних багатств на території України були видані за часів Київської Русі. Так, «Руська правда» — збірник норм права Ярослава Мудрого — встановила відповідальність за незаконний відстріл бобрів, деяких рідкісних видів птахів. Вже в той час на території Київської Русі, зокрема у Володимир-Волинському князівстві, створювалися свого роду заповідні угіддя, насамперед у лісових масивах, де регламентувалися полювання та деякі інші види природокористування.
17. Ця чи не найдавніша гора розташована поблизу села Дністрово-Кам'янка на Дніпропетровщині. Вона має цікаву властивість — створювати шум у безвітряну погоду. Про гору-барометр місцеві мешканці знають: коли гора «шумить» — чекай зміни погоди. І вони ще ніколи не помилялись. Секрет того явища в тому, що узвишшя розташоване в районі повітряної течії, або простіше — на протязі. Цю особливість природи використовували спостережливі предки, вибираючи місця для будівництва вітряків. Досі в народі розповідають про чудо-млин, який колись стояв неподалік і безупинно крутився навіть у найспокійнішу погоду.
18. Співучі піски... Подібне явище спостерігається в багатьох районах світу. Схоже існує і в Україні, поблизу Нікополя, на косі біля річки Лапінки, на одному з рукавів Дніпра. «Спів» цих, мабуть, найдивніших пісків чути після дощу, коли верхній шар злипається і утворює крихку кірку. Крокуючи нею, можна почути звуки, подібні до свисту повітря, випущеного з автомобільної камери.
19. На звання найдавнішої річки може «претендувати» річка Сліпа Турія, що на Волині. Вона майже ніде не згадується, а «Словник гідронімів Української СРСР» інформує, що це річка, яка «нікуди не впадає», і подає її «прописку» — басейн Прип'яті. Свій початок річка бере від джерела у Щетининських та Чарчинських болотах, має своє русло і течію, місцями сягає 20 метрів завширшки, а потім через кілька кілометрів зникає. Не зумівши дістатися до Турії, Прип'яті або Стиру, Сліпа Турія залишається водяним апендиксом на рівнинних болотах.
20. Найстарішим деревом в Україні вважається 1300 річний дуб в урочищі Юзефін Рівненської обл.
21. Азовське море серед усіх морів земної кулі найбільше врізається вглиб материка, а саме у Східноєвропейську рівнину. До того ж воно наймілководніше з усіх морів нашої планети. Середня глибина його досягає лише 8 м, а найбільша не перевищує 14 м, тобто висоти п'ятиповерхового будинку. Тому під час осінніх штормів тут дуже небезпечно для кораблів не стільки потонути, скільки розбитися об морське дно.
                                          Цікаво знати!
Валуни Моеракі   природні сфероїдальні конкреції-септарії розміром від 0,2 до 2,5 м, що лежать на пляжі Коехохе (район Отаго, Нова Зеландія) між поселеннями Моеракі і Хемпден. На протяжності в 300 метрів уздовж пляжу можна знайти до сотні цих загадкових куль, які попадаються різних діаметрів (від 0,5 до 2,2 метра). Поверхня у одних куль може бути абсолютно гладкою, в інших шорстка з візерунками, що нагадують ті, які є на панцирі у черепах. Одні валуни лежать на пляжі, інші розташовані в морі, деякі з них за довгі роки розкололися і від них залишилися тільки шматки.
У 1991 році костаріканець Гільберта Седд виявив на березі річки вмираючого крокодила, підстреленого в ліве око. Він відвіз його в човні і виходжував протягом шести місяців у себе вдома, де не тільки годував і давав ліки, але і обіймав рептилію, яку назвав Почо. Коли Почо одужав, Гільберт вивіз його до річки, але той повернувся за ним в будинок і став жити в ставку неподалік. Вони стали кожен день плавати разом, грати і обніматися, а пізніше Гільберта став влаштовувати з цього покази для туристів. У 2011 році Почо помер від старості.

Мачу Пікчу – спадщина цивілізації інків, найбільш відоме сучасному суспільству. Багато хто називає його древнім містом, однак старовину – не зовсім підходяще поняття для Мачу-Пікчу, так як він був побудований в Середньовіччі.
Мачу-Пікчу був побудований в XV столітті і розташований на висоті двох з половиною тисяч метрів над рівнем моря, за це його називають «небесним» або «захмарним» містом. Загальна протяжність стародавнього міста інків – 8 кілометрів, і різні рівні Мачу-Пікчу з'єднані між собою безліччю кам'яних ступенів, число яких перевищує три тисячі. Місто функціонував трохи менше століття, після того як іспанські конкістадори стали безжально знищувати поселення інків, Мачу-Пікчу спорожнів, і про існування древнього міста знали лише деякі місцеві жителі. Місто був «відкритий» в 1911 році професором Єльського університету Хайрамом Бингемом. агато років Мачу-Пікчу фігурував як загублене місто інків, однак з листів Бінгема стало ясно, що це місце завжди було відомо місцевому населенню, а дорога до нього була легко доступною. Що насправді шукав вчений, коли часто писав про «загубленому місті» і чи знайшов він це в Мачу-Пікчу, тепер уже навряд чи хтось дізнається.
Ще одним секретом міста є унікальна конструкція деяких будівель. Спочатку археологи і вчені припускали, що вони побудовані по неправильному проекту, але спостереження за конструкцією відкрило цікавий факт. При землетрусі камені цих будівель рухаються в різні боки і потім стають на місце, тим самим рятуючи конструкцію від руйнування.
Велика Китайська стіна -  одне з нових семи чудес світу.
У тому, що вона «Велика» сумніватися не доводиться — 8851,9 км довжини з урахуванням вигинів і відгалужень, cредня ширина стін 5,5 м (6,5 м біля основи), висота в різних місцях доходить до 10 метрів. На відстані до 200 метрів (стільки приймали за «політ стріли») один від одного по всій довжині стіни розташовані сторожові вежі. Основним призначенням цих веж було оповіщення про настання ворога. Так вночі оповіщення про тривогу передавалося від однієї башти до іншої за допомогою розпаленого вогню, вдень за допомогою димів. Як величезна кам’яна змія, Велика Китайська Стіна виходить з Жовтого моря і відповзає прямо в піски пустелі Гобі, через весь Північний Китай.
Історія створення одного з середньовічних чудес світу йде у III століття до н.е. До влади в Китаї прийшов імператор Цинь Шихуанді, який об’єднав між собою ворогуючі держави, встановивши в піднебесній єдину владу. Наприкінці III століття до н.е. він наказав збудувати стіну, щоб позначити межі єдиної держави та убезпечити Китай від набігів північних кочівників. Будівництво з перервами тривало до 1640-х років (кінець правління династії Мін).
Перші 10 років будівництва стали трагедією для багатьох китайців. Третина населення всієї піднебесної була зайнята на роботах (кілька мільйонів чоловік). Десятки тисяч людей гинули від епідемій і непосильної фізичної праці. Обурення такою масштабною мобілізацією і невдоволення тисячами втрачених життів призвело до низки народних повстань, які стали однією з причин, чому впала династія Цинь.
Археологи не раз знаходили останки людей прямо в кладці Великої стіни. Померлих при будівництві або страчених будівельників ховали прямо в ній, не піклуючись про гідне поховання. За підрахунками вчених, за час свого будівництва Велика Китайська стіна стала могилою близько 2-х мільйонів чоловік.
Долина гейзерів в Ісландії
Розташована долина Хаукадалур на півдні Ісландії, на схід від Рейк'явіка (в 100 км). Популярність цієї місцевості принесли саме гарячі джерела - гейзери. У цій долині і знаходяться найбільші гейзери Ісландії - Гейсір (Geysir), а також Строккюр (Strokkur).
Гейсір був виявлений людьми ще в кінці XIII століття і вважається першим, що б'є із землі джерелом, знайдений людиною. Згідно із записами залишеним істориками того часу, в ті часи (в 1630 році) Гейсір вивергався з такою силою і частотою, що на багато сотень кілометрів у всій окрузі тремтіла земля. Взагалі кажучи про 1630 рік, потрібно відзначити, що він став рекордним за кількістю активних гейзерів, виверження яких були подібні вибухів, які стрясають землю. Однак до кінця XIX століття величезний гейзер почав здавати і поступово видихаючи, він заснув і не виявляв ніякої активності протягом довгого часу. Саме з землетрусами в значній мірі пов'язані зміни активності Старого Гейсіра, який перебував у практичному бездіяльності до 1896 року, в якому чергове трясіння земної кори змусило легендарний гейзер з новою силою викидати на поверхню маси киплячої води, тільки тепер відбувалося це набагато рідше - всього по кілька раз на день. Активність Гейсіра зросла до 1910 року, коли виверження відбувалися кожен півгодини, проте вже через п'ять років інтервал між викидами гарячих фонтанів збільшився до шести годин, а незабаром (у 1916 році) виверження практично припинилися. Досить сильний землетрус 2000 розбудило Гейсір і він почав вивергатися по вісім разів на день, проте водяний стовп підносився над землею всього на 10 метрів і до 2003 року, ослабнувши гейзер, проявляє свою активність не більше трьох разів на день.
Бора-Бора (фр. Bora Bora) — один з Підвітряних островів (фр. Îles sous le Vent) архіпелагу Острови Товариства у Французькій Полінезії в Тихому океані, розташований за 241 км на північний захід від острова Таїті.
Бора-Бора є атолом, що має типову, описану Чарльзом Дарвіном, форму центральної гори, оточеної кораловим рифом з численними моту. В даному випадку, кальдера центрального вулкану знаходиться над рівнем моря, проте вже майже затоплена. Тільки частини вже значно вивітрених країв кратеру підносяться над рівнем моря, утворюючи вищі точки острова: Отеману (727 м), Пахія (661 м) і Матаїхуа (314 м). Центральний острів Бора-Бора складається переважно з базальтової лави, тоді як моту з уламків коралів і нашарувань піску.
Витягнутий центральний острів має 9 кілометрів в довжину і 5 кілометрів в найширшому місці. Поселення знаходяться виключно на узбережжі, тоді як порослі пишною рослинністю внутрішні частини острова малодоступні. Кільцева дорога з твердим покриттям, протяжністю в 32 кілометри, опоясує острів, роблячи доступним переміщення між прибережними поселеннями і готелями.
Вели́кий каньйо́н - розташований на північному заході американського штату Аризона на плато Колорадо, в середній течії річки Колорадо.
Довжина каньйону 466 км, глибина — до 1600 м, ширина на рівні поверхні плато 8 — 25 км, поблизу дна — менше 1 км (на окремих ділянках — до 120 м). У межах каньйону річка Колорадо тече зі швидкістю до 25 км/год. Поверхня плато, яке прорізає каньйон, розташована на висоті від 1525 до 2745 м над рівнем моря.
Для Великого каньйону характерні своєрідні форми рельєфу — «башти», «бастіони», грандіозні оголення гірських порід. Каньйон утворений у товщі вапняків, пісковиків і сланців.
Памуккале, что в переводе с турецкого языка означает «хлопковая крепость» - это район на юго-западе Турции. В Памуккале есть термальные источники и ровные, ослепительно белые травертиновые водоемы-террасы. Это место популярно не только из-за минеральных вод, но и из-за красоты.
Сокотра (Ємен) - невеликий архіпелаг з чотирьох островів та двох скель в Індійському океані недалеко на північний схід від узбережжя Сомалі, приблизно 350 км на південь від Аравійського півострова. Площа островів 3,6 тис. км².
КРАЇНА - СТОЛИЦЯ - АСОЦІАЦІЯ
Албанія - Тирана - В Албанії жорстокі люди, справжні тирани.
Боснія і Герцоговина - Сараєво - Босий герцог живе в сараї.
Бутан - Тхімпху - В горах холодно і можна простудитись. Починаєш чхати "Тхім". Це чхання вже так надоїло, "пху" на нього.
Камбоджа - Пномпень - В Камбоджі маленькі пеньки (як гноми).

Литва - Вільнюс - Литва довгий час була в складі Польщі і прагнула отримати незалежність.

Лівія - Тріполі - В Лівія лише 3 поля.

Македонія - Скоп'є - Там жив Олександр Македонський, який воював копйом.

Норвегія - Осло - В Скандинавських горах всі їздять на ослах.

Оман - Маскат - Там люблять мускатні горішки.

Пакистан - Ісламабад - Дуже віруючі люди, які сповідують іслам.

Палестинські території - Рамаллах - Звели храм Аллаху.

Румунія - Бухарест - Румуни люблять алкоголь.

Таджикистан - Душанбе - Таджики - душевні, добрі люди.

Танзанія - Додома - Додому в Танзанію.

Філіппіни - Маніла - Заманили до себе Фернана Магелана.

Хорватія - Загреб - Хорватці люблять все забирати собі.

Чорногорія - Підгориця - 1) Знаходиться під горою. 2)Підгоріла,тому і чорна.

Швейцарія - Берн - Швейцар несе напій "Бёрн".

Японія - Токіо - В Японії багато роботів і вони часто вдаряють током.

Старі географічні назви
Франція-Галлія
Іспанія-Іберія
Ефіопія-Абіссінія
Португалія-Лузітанія
Шотландія-Каледонія
Швеція-Сканія
Шрі-Ланка-Цейлон
Тайвань-Формоза
Калімантан-Борнео
Читинска обл. РФ - Даурія
Калінінградска обл. РФ -Вост Пруссія
Краснодарский край-Кубань
Грузія західна-Колхіда
Грузія східна-Іверія
Азербайджан пвнічний-Ширван
Ханти-Мансійский округ-Югра
Чечня-Ічкерія
Північна Осетія-Аланія
Чернівецька обл.-Буковина
Вінницька обл. - Поділля
Каракалпакія в Узбекистані-Ургенч
Алма-Атинска обл. в Казахстані-Семиріччя
Польща західна та південно-західна-Сілезія
Чехія західна-Богемія
Чехія східна-Моравія
Румунія на захід і північ від Карпат-Трансільванія
Побережжя Адріатичного моря в Хорватіх-Далмація
Греція-Еллада
Швейцарія-Гельвеція
Іран-Персія
М'янма-Бірма
Камбоджа-Кампучія
Буркіна-Фасо-Верхня Вольта
Кот-д-Івуар-Берег слонової кістки
Зімбабве-Родезія
Китай співнічно-східний-Маньчжурія
Територія Румунії між Дунаєм і Чорним морем-Добруджа
Північ Норвегії, Швеції, Фінляндії і Мурманскої обл.РФ -Лапландія
Нідерланди-Голандія
Сянган-Гонконг
Аоминь-Макао
Далянь-Дальній
Люйшунь-Порт-Артур
Янгон-Рангун
Молдова-Бессарабія
Польща-Річ Посполита
Туреччина-Османська імперія
Ємен-Щаслива Аравія
Калінінград-Кенігсберг
Санкт-Петербург-Ленінград
Волгоград-Сталінград-Царицин
Кіров-Вятка
Перм-Молотов
Луганськ-Ворошиловград
Донецьк-Юзівка
Таллінн-Дерпт
Бішкек-Фрунзе
Стамбул-Константинополь-Візантій
Париж-Лютеція
Відень-Віндобона
Астана-Целиноград
Маріуполь-Жданов
Івано-Франківськ - Станіслав
Горішні Плавні - Комсомольськ
Кропивницький - Кіровоград
Рибінск-Андропов
Набережні Челни-Брежнєв
Тбілісі-Тіфліс
Демократична Республіка Конго-Заір
                                                  Важкі географічні назви
Ходмевевашархей, Меддьешедьхаза, Кішкунфеледьхаза, Терексентміклош, Кішкунлацхаза, Шаторальяуйхей, Береттьоуйфалу, Казінцбарціка, Секешфехервар, Фертесентміклош, Мошонмадьяровар, Ясарроксалаш, Пюшпекладаньнаселені пункти в Угорщині
Амбухімахазу, Амбатундразака, Амбатусуратра-Мадагаскар, Інуарфігссуан, Кувдлорссуак, Тінгміарміут -Гренландія
Уджунгпанданг, Танджунгбалай, Пематангсіантар, Падангсідемпуан - Індонезія
Кхемаракпхумінвіль - Камбоджа
Накхонпханом, Нахон-Ратчасіма, Накхонсітхаммарат - Таїланд
Шріджаяварденепуракотте столиця Шрі-Ланки
Гваннадальсхнукюр - вулкан на острові Ісландія
Попокатепетль, Льюльяйльяко - вулкани в Південній Америці

       105 цікавинок:країни та народи, культура, тварини, люди
КРАЇНИ І НАРОДИ
1. Прапор Аляски створив 13-річний хлопчик .
2. Військова честь у жодній країні не віддається лівою рукою .
3. Міжнародний телефонний код Антарктиди - 672.
4. Капітан Кyк був першою людиною, чия нога ступила на всі континенти Землі, крім Антарктиди
5. Західноафриканське плем'я «матами» грає у футбол людським черепом.
6. В Австралії п'ятидесятицентова монета спочатку містила срібла на суму два долара.
7. Найчастіше в англійських бібліотеках викрадають Книгу рекордів Гінесса.
8. Національний оркестр Монако більше ніж його армія.
9. У пустелі Сахара один раз - 18 лютого 1979 р. - ішов сніг.
10. Канада за площею більше ніж Китай, а Китай більше ніж США.
11. Єдина країна , де за 1983 рік не зареєстровано жодного народження - Ватикан.
12. Hіл замерзав двічі - в IX і XI століттях.
13. У мові ескімосів для найменування снігу існує більше 20 слів.
14. Канада 4 рази за останні 5 років була оголошена ООН кращою країною для проживання.
15.У казино Лас-Вегасу немає годинників.
16. В Італії ляльок Баpбі більше, ніж канадців у Канаді.
17. У Франції закон забороняє продавати ляльок із нелюдською особою, наприклад , інопланетянок.

ПРО КУЛЬТУРУ
18. Як показав рентген, під відомою нам Моною Лізою є ще три її первісних варіанти.
19. На створення пісні «Я морж» Джона Леннона надихнули звуки поліцейської сирени.
20. Пісня, що виконується найчастіше у світі - Haррy birthday to you - перебуває під захистом авторських прав.
21. Існує лише один вестерн, знятий жінкою.
22. У часи Другої світової війни з метою економії металу статуетки «Оскарів» робили з дерева.
23.У фільмі Кемеpyна « Титанік» слово, яке найбільш часто вимовляється - "Роза".

ПРО БРАТІВ МЕНШИХ
24. У кішки, що падає з 12-го поверху, більше шансів вижити, ніж y кішки, котра падає з 7-го.
25. Коли європейці вперше побачили жирафа, вони назвали його
«веpблюдопаpдом», вирішивши, що це гібрид верблюда й леопарда .
26. Тварина з найбільшим мозком у відношенні до тіла - мураха.
27. Близько 70 відсотків живих створінь Землі - бактерії.
28. У молодості чорноморські окуні в основному дівчатка, але в же до 5 років вони радикально міняють стать!
29. Слон - єдина тварина з 4 коліньми.
30. Зоопарк у Токіо щороку закривається на 2 місяці, щоб звірі могли відпочити від відвідувачів.
31. Мурахоїди більше до вподоби харчуватися не мурахами , а термітами.
32. Коли жирафа народжує, її дитинча падає з півтораметрової висоти.
33. Не дивлячись на горб, хребет y верблюда прямий.
34. Собаки жіночої статі кусають частіше, ніж пси.
35. Щороку від укусів бджіл гине людей більше, ніж від укусів змій.
36. В акул існує імунітет до раку.
37. Морська зірка може вивернути свій шлунок назовні.
38. Тварина, котра довше всіх може не пити - пацюк.
39. Єдині тварини, що хворіють проказою, крім людини, - броненосці .
40. Бегемоти народжуються під водою.
41. Орангутанги попереджують про агресії гучною відрижкою.
42. Кріт може за одну ніч прорити тунель довжиною в 76 метрів .
43. У равлика близько 25 000 зубів .
44. Чорна павучиха може з'їсти до 20 павуків на день.
45. При браку їжі стрічковий черв'як може з'їсти до 95 відсотків ваги свого тіла - і нічого!
46. Крокодили відповідальні за більш ніж 1000 смертей на берегах Нілу на рік.
47. Древні єгиптяни вчили бабуїнів прислуговувати їм за столом.
48. Потрібно 4 години, для того щоб круто зварити страусове яйце.
49. Всередині левиного пpайда 9/10 здобичі в « родину» постачають левиці.
50. Лінивці проводять 75 % життя уві сні.
51. Колібрі не можуть ходити.
52. У метелика немає шлунка.
53. Євpопейці, що пpиїхали до Австpалії, питали y абоpигенів : «А що це тут y вас за дивні звіpі, що стрибають?» Абоpигени відповідали: «Кенгуру», - що означало «Не розуміємо».
54. Летюча миша - єдиний ссавець, котрий може літати.
55. 99 % живих істот, що жили на Землі вимерли.
56. Щоб зробити кілограм меду, бджілка повинна облетіти 2 млн. квіток.
57. Кров коника-стрибунця білого кольору, лобстеpа - блакитного .
58. За останні 4000 років не була одомашнена жодна нова тварина.
59. Пінгвіни можуть підстрибнути у висоту більше ніж на півтора метри.
60. Єдина свійська тварина, яка не згадується в Біблії, - кішка.
61. Шимпанзе - єдині тварини, які можуть упізнавати себе в дзеркалі .
62. Слово "орангутанг" означає на деяких мовах Африки «людина із джунглів».
63. Емy португальською означає « страус».
64. Слони й люди - єдині ссавці, які можуть стояти на голові.
65. Крокодили ковтають каміння, щоб глибше пірнати.
66. Полярні ведмеді можуть бігати зі швидкістю 40 км/г.
67. У собак є лікті.

ПРО ВЕЛИКИХ
68. «Мислитель» Родена - портрет італійського поета Данте.
69. Співак Hік Кейв народився із хвостиком.
70. Шекспір і Сервантес померли в один день - 23 квітня 1616 року.
71. Англ . письменниця Вірджинія Вyлф написала більшість своїх книг стоячи.
72. Саpа Беpнаp зіграла 13-річну Джyльєттy у 70 років.
73. Коли Уолт Дісней був дитиною, він замордував сову. З тих пір він вирішив оживити тварин у мультиках.
74. Бетховен був одного разу заарештований за бродяжництво.
75. У Базза Олдpіна - одного з астронавтів, що побували на Місяці, дівоче прізвище матері - Moon ( Місяць ).
76. Коли помер Ейнштейн, його останні слова померли разом із ним: доглядальниця не розуміла німецькою.
77. Юлій Цезар носив лавpовий вінок, щоб приховати лисину, що починала з ' являтися.
78. Олександр Гpехем Белл, винахідник телефону, жодного разу не телефонував своїм мамі й дружині:вони обидві були глухими .
79. Святий Патpік, покровитель ірландців, не був ірландцем.
80. Леонаpдо да Вінчі винайшов будильник, який тер сплячому ноги.
81. Наполеон страждав на айлypофобію – страх перед кішками.

ПРО ЛЮДЕЙ
82. Ніс росте упродовж усього життя людини.
83. Тільки одна дитина з 20 народжується в день, передбачений лікарем.
84. Древні греки думали, що хлопчики ростуть у правій частині живота, а дівчатка - у лівій.
85. Якщо видалити простір з усіх атомів людського тіла, то те, що залишиться , зможе пролізти в голкове вушко.
86. У середні віки в темних плямах Місяця люди бачили фігуру Каїна, що несе оберемок хмизу.
87. Сперматозоїд - найменша одиночна клітина тіла. Яйцеклітина – найбільша.
88. Якби реальна жінка мала пропорції ляльки Баpбі, вона змогла б пересуватися тільки на 4-х кінцівках.
89. Біляві бороди ростуть швидше ніж темні.
90. У східнослов 'янських та англійській мовах немає слова для назви зворотної частини коліна.
91. В XV столітті вважали, що червоний колір лікує. Хворі надягали червоне й оточували себе червоними речами.
92. Відбитки язика y всіх людей індивідуальні.
93. Коли ви червонієте, ваш шлунок червоніє також.
94. У людському тілі вистачить жиру на 7 шматків мила.
95. 80% тепла людського тіла втрачається з голови.
96. У людини менше м 'язів, ніж y гусені.
97. Найвищі у світі показники IQ за стандартними тестами належать двом жінкам.
98. Більшість людей втрачають 50% смакових відчуттів до 60-ти років.
99. Домашній пил на 70 % складається зі скинутих часточок шкіри.
100. Зуб - єдина частина людини, позбавлена здатності самовідновлюватися.
101. Мозок на 80 % складається з води.
102. На тілі однієї людини живе більше живих організмів, ніж людей на Землі.
103. Одна волосина може витримати вагу в 3 кг .
104. Середня людська голова важить 3,6 кг .
105. За все своє життя людина виробляє стільки слини, що її вистачило би на 2 великих басейни.

 ГЕОГРАФІЧНІ ЖАРТИ-ЗАГАДКИ
1. Яка річка на півдні Росії носить ім'я хижої тварини?
2. Назва який річки у тебе в роті?
3. Яку річку можна зрізати складаним ножем ?
4. Яка річка літає?
5. Який уральської річкою грають в шахи?
6. Яка птиця, втративши одну букву, стає найбільшою в Європі річкою?
7. Назва якого міста складається з птиці і тварини?
8. До якого спорудження потрібно додати "А", щоб отримати назву великий швидкої річки?
9. Який звір біжить тільки під ухил?
10. Знайдіть на карті річки, назви яких входять до слова з наступними значеннями: 1) співочий птах, 2) невелике підвищення, пагорб, 3) морська тварина, 4) баштові годинники з музикою, 5) народна танечна пісня, 6) бавовняна тканина, 7 ) птах, жіноче ім'я, 9) квітка.
11. Який кулю не можна поїхати?
12. Яке місто є в компоті?
13. Яке місто може парити в повітрі?
14. Яке місто самий сердитий?
15. Яке місто Європи стоїть на м'якому місці? 16 Який ніс завжди мерзне?
17. В які ворота не можна забити м'яч?
18. Який острів сам визнає себе приналежністю костюма?
19. Який півострів говорить про свою величиною?
20. Між якими двома однаковими буквами потрібно поставити маленьку кінь, щоб отримати назву держави?
21. Яке особисте займенник треба вписати в голосну букву, щоб отримати назву південного острова?
22. Як поєднати назву планети і дерева, щоб отримати назву міста? Який це місто?
23. Назва якої риби треба прочитати навпаки, щоб отримати місто в Італії?
24. Назва яких трьох міст можна, читати однаково зліва направо і справа наліво?
25. Які дві поруч стоять ноти потрібно прочитати навпаки, щоб вийшла річка Центральної Європи?
26. Якими трьома нотами мореплавці вимірюють свій шлях?
Відповіді:
1. Річка Ведмедиця – лівий приплив Дона. 2. Десна. 3. Прут. 4. Ворона (в Тамбовської і Пензенської областях). 5. Тура. 6. Птах іволга (річка Волга). 7. Ворон-їжак. 8. Ангара. 9. Річка Тигр, як всяка річка, біжить під ухил. 10. Іволга, Бугор, Спрут, Куранти, Камаринська, бумазея, Сорока, Тетяна, Лілія. 11. Протока Маточкін Шар. 12. Ізюм. 13. Орел. 14. Грозний. 15. Париж на Сені. 16. Канін Ho. 17. Карські ворота. 18. Я-майка. 19. Я-малий. 20. Я-поні-я. 21. Острів Ява. 22. Марс-ель. 23. Минь-Мілан. 24. Місто Венев Тульської області, місто Аша Челябінської області, місто Томмот Якутії. 25. До-ре – Одер. 26. Мі-ля-ми.

Хронологія: Як зустрічають Новий рік у різних країнах світу
Першими Новий рік зустрічають мешканці острова Кірітіматі, що входить до складу островів Різдва (Республіка Кірібаті), а також жителі міста Нукуалофа (столиця Королівства Тонга). Обидва місця знаходяться в Океанії.
+0.15 - Острів Чатем (Нова Зеландія), віддалений від основних островів Нової Зеландії, знаходиться у спеціальному часовому поясі і є другим місцем на Землі, куди приходить Новий рік.
+1.00 - Потім Новий рік зустрічають Нова Зеландія (Велінгтон, Окленд та ін.) і полярники з Південного полюсу в Антарктиді
+2.00 - Наступними святкують Новий рік мешканці крайнього сходу Росії (Анадир, Камчатка), островів Фіджі і деяких інших тихоокеанських островів (Науру, Тувалу та ін.)
+2.30 - Острів Норфолк (Австралія)
+3.00 - Частина східної Австралії (Сідней, Мельбурн, Канберра) та деякі тихоокеанські острови (Вануату, Мікронезія, Соломонові острови та ін.) Австралія. У Сіднеї влаштовують грандіозне свято. У новорічну ніч усе місто схоже на чудово прикрашену ялинку, гілки якої прогинаються під вагою усіх прикрас. Небо над Сіднеєм виблискує численними салютами та феєрверками, які видно з відстані 16-20 кілометрів від міста. Після святкової ночі австралійці часто відправляються куди-небудь на природу.
+3.30 - Південна Австралія (Аделаїда)
+4.00 - Штат Квінсленд в Австралії (Брісбен), частина Росії (Владивосток) і деякі острови (Папуа-Нова Гвінея, Маріанські острови)
+4.30 - Північні території Австралії (Дарвін)
+5.00 - Японія і Корея В Японії Новий рік святкується 1 січня. Обов'язковим є звичай проводів Старого року, що включає організацію прийомів і відвідини ресторанів. У момент початку нового року японці починають сміятися. Вони вірять, що сміх принесе їм успіх у році, що приходить. У першу новорічну ніч прийнято відвідувати храм. У храмах відбивають 108 ударів у дзвін. З кожним ударом, як вважають японці, йде все погане, що не повинно повторитися в Новому році. Серед новорічних аксесуарів величезною популярністю користуються амулети на щастя – граблі. Кожен японець вважає за необхідне їх придбати, щоб під Новий рік було чим загрібати щастя. Бамбукові граблі – кумаде – роблять розміром від 10 см до 1,5 м і прикрашають багатим розписом. У будинках на видному місці встановлюють рисові коржики, поверх яких кладуть мандарини, що символізують щастя, здоров'я і довголіття.
+6.00 - Китай, частина Південно-Східної Азії і території Австралії, що залишилися Китайський Новий рік святкується між 17 січня і 19 лютого, під час новолуння. Вуличні процесії – найбільш захоплююча частина свята. Тисячі ліхтарів запалюються під час процесій, щоб освітити шлях у Новий рік. Китайці вважають, що новий рік оточений злими духами. Тому вони відлякують їх хлопавками і петардами. Іноді китайці заклеюють вікна і двері папером, щоб не впускати злих духів. Новий рік у Китаї – свято строго сімейне, і кожен китаєць прагне провести його в колі рідних. Ввечері останнього дня року кожна родина у повному складі збирається у вітальні на святкову вечерю. Під час цієї вечері, що проходить під знаком єдності роду, і перш за все єдності його живих і покійних членів, його учасники їдять страви, які спочатку підносять духам предків. Одночасно члени родини дістають можливість пробачити один одному старі образи. Після закінчення трапези ніхто не лягає спати, щоб не впустити своє майбутнє щастя. Нічні пильнування на Новий рік так і називалися "оберігати рік".
+7.00 - Індонезія і решта Південно-Східної Азії
+7.30 – М’янма
+8.00 - Бангладеш, Шрі-Ланка і частина Росії (Новосибірськ, Омськ)
+8.15 - Непал
+8.30 – Індія В Індії Новий рік святкується по-різному. В одній з частин країни свято вважається відкритим, коли буде уражений палаючою стрілою паперовий змій. У північній Індії жителі прикрашають себе квітами рожевих, червоних, фіолетових, або білих відтінків. Матері південної Індії кладуть солодощі, квіти і невеликі подарунки на спеціальну тацю, а вранці нового року дітей із закритими очима підводять до таці.
+9.00 - Пакистан, Узбекистан, Туркменістан, Киргизстан і частина Росії (Єкатеринбург, Уфа).
+9.30 - Афганістан
+10.00 - Вірменія, Азербайджан, частина Росії (Самара), деякі острови в Індійському океані
.+10.30 - Іран
+11.00 - Частина східної Азії, частина Африки, частина Росії (Москва, Санкт-Петербург)
+12.00 - Східна Європа (Румунія, Греція, Україна та ін.), Туреччина, Ізраїль, Фінляндія, частина Африки. Фінляндія. Фінські родини збираються біля повного різноманітних страв новорічного столу. Дітвора чекає від Йоулупуккі, так звуть фінського Діда Мороза, велику корзину подарунків. У новорічну ніч фіни ворожать, щоб дізнатися своє майбутнє. У Греції Новий рік - це день святого Василя. Святий Василь був відомий своєю добротою, і грецькі діти залишають свої черевики біля каміну в надії, що святий Василь наповнить черевики подарунками.
+13.00 - Західна і Центральна Європа (Бельгія, Італія, Франція, Угорщина, Швеція та ін.), частина Африки. Італія. Як тільки розпочався Новий рік, італійці поспішають позбавитися від речей, які вже "відслужили своє". В Італії зберігся звичай приносити у перший ранок року, що наступив, чисту воду з джерела, оскільки вважається, що вода приносить щастя. Франція. Ще перед Різдвом французи вішають над дверима будинків гілку омели, вірячи в те, що вона принесе успіх наступного року. Окрім того, французи прикрашають весь будинок квітами, обов'язково ставлять їх на стіл. У кожному будинку прагнуть розмістити макет, що зображає сцену народження Христа. За традицією, хороший господар-винар у новорічну ніч повинен чокнутися з бочкою вина, привітати її зі святом і випити за майбутній урожай.
+14.00 - Нульовий меридіан (Грінвіч), Великобританія, Португалія, частина Африки Великобританія. Про Новий рік в Англії віщає подзвін. В англійців є традиція, щоб випустити старий рік з будинку, вони перед подзвоном відкриваю задні двері будинків, а потім відкривають вхідні, щоб впустити новий рік. Новорічні подарунки у сімейному колі англійців роздають за старою традицією - шляхом жеребу.
+15.00 - Азорські острови
+16.00 – Бразилія Бразилія. У новорічну ніч жителі Ріо-де-Жанейро виходять до океану і приносять Богині Моря Йєманжі подарунки. Традиційно бразильці вбираються у білий одяг, що символізує прохання про мир, адресоване богині Моря. Віруючі приносять богині всілякі дари: квіти, парфюмерію, люстерка, ювелірні прикраси. Подарунки кладуться в маленькі човники і посилаються в море на знак подяки за минулий рік і як прохання про захист у наступному році.
+17.00 - Аргентина і частина східної частини Південної Америки
+17.30 - Острів Ньюфаундленд (Канада)
+18.00 - Східна Канада, багато островів Карибського басейну, частина Південної Америки
+19.00 - Східні частини Канади (Оттава) і США (Вашингтон, Нью-Йорк), західна частина Південної Америки. США. У Нью-Йорку на Таймс-сквер відбувається традиційний урочистий спуск знаменитої Кулі, що виблискує тисячами неонових лампочок
 +20.00 - Центральні частини Канади та США (Чікаго, Х'юстон), Мексика і більшість країн Латинської Америки.
+21.00 - Частина Канади (Едмонтон, Калгарі) і США (Денвер, Фенікс, Солт-Лейк-Сіті)
+22.00 - Західні частини Канади (Ванкувер) і США (Лос-Анджелес, Сан-Франциско)
+23.00 - Штат Аляска (США)
+23.30 - Маркизські острова як частина Французької Полінезії
+24.00 - Гавайські острови (США), Таїті і острови Кука
+25.00 - Мешканці держави Самоа зустрічають Новий рік останнім.










Немає коментарів:

Дописати коментар